کارشناس دفتر ترک اعتیاد بهزیستی استان کرمان از افتتاح مرکز گذرا مرکز کاهش آسیب برای معتادین(DIC) در سیرجان همزمان با دهه فجر خبرداد و گفت: طرح‌های پیشگیری از اعتیاد با 53 مرکز مردم نهاد در سطح استان در حال انجام است.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، حشمت‌الله برجسته در نشست طرح تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی  و نشست‌هم‌اندیشی در خصوص طرح راه‌اندازی ستاد فرماندهی آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه  نگاه ویژ‌ه‌ای در زمینه پیشگیری از اعتیاد وجود دارد اظهار داشت: در سطح استان کرمان 27 مرکز سرپایی ترک اعتیاد ،30 مرکز اقامتی، 10 دی آی سی ، 2 خانه بین‌راهی ویژه معتادان زن و مرد ، 16 تیم سیار وابسته به مراکزDICو سه سرپناه شبانه ویژه زنان معتاد وجود دارد.

وی از افتتاح مرکز سرپناه شبانه برای معتادین(DIC) در سیرجان همزمان با دهه فجر خبرداد و گفت: طرح‌های پیشگیری از اعتیاد با 53 مرکز مردم نهاد در سطح استان در حال انجام است.

 سردار حسین چناریان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه در مناطق حاشیه‌نشین به دنبال ساختاری هستیم که مدیریت‌کنند و هماهنگ‌کننده باشد اظهار داشت: این ساختار باید خلأ مدیریتی را پر کند.

وی  با اشاره به اینکه هم‌افزایی باید با دستگاه‌های مربوطه در حوزه آسیب‌های اجتماعی ایجاد شود  تصریح کرد: باید دلایل ایجاد آسیب‌ها مشخص شود و با مداخلات بهنگام این آسیب ها  را برطرف کرد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کرمان بیان کرد: اگر در نقاط حاشیه‌ای ساختار قانونی داریم و ساختارها فعال نیستند؛ باید احیا شوند در این صورت بازخورد مثبتی خواهیم داشت.

نجمه منوچهری رئیس گروه اجتماعی فرهنگی استانداری کرمان  نیز در این نشست اظهار داشت:  در صورت  وجود یک برنامه نو می‌توان همکاری بین بخشی دستگاه‌های اجرایی را تقویت کرد.

 

انتهای پیام/