از 175 مددجوی ورزشکار مدال آور بهزیستی در عرصه های مختلف آسیایی ،بین المللی ،جهانی و ملی ورزش تجلیل شد .
به گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی استان کرمان،همایش تجلیل از ورزشکاران مدال آور بهزیستی در عرصه های مختلف  با حضور  مهندس شیران مدیر کل نظارتهای فنی و تربیت بدنی سازمان بهزیستی کشور،دکتر مسجدی رئیس فدراسیون ورزشهای نابینایان کشور، رئیس هیات کاراته ،فولادی ماهانی مدیر کل تربیت بدنی ،دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی ،نماینده فدراسیون جانبازان و معلولان کشور ، جمعی از روسای هیأت های ورزشی و  دوستداران ورزش و مدال آوران بهزیستی در محل سالن نیلوفر برگزار شد . در این مراسم مهندس شیران مدیر کل نظارتهای فنی و تربیت بدنی سازمان بهزیستی کشور با اشار به موفقیتهای ورزشکاران معلول بهزیستی در عرصه های مختلف بین المللی و ملی گفت : بهزیستی استان کرمان در عرصه های مختلف ورزشی در کشور از جایگاه ویژه و ارزشمندی برخوردار است که این نشان از توجه مسئولین کرمان به امر ورزش دارد .
وی با اشاره به اینکه افتخار آفرینی ورزشکاران معلول کرمانی باعث سربلندی سازمان بهزیستی در کشور شده است، افزود : یکی از مهمترین سیاستهای بهزیستی ترویج فرهنگ  ورزش و گسترش ورزش در بین مددجویان است تا مددجویان و معلولین ثابت کنند که می توانند به موفقیتهای ارزشمندی دست یابند .
وی قول مساعد تا اقدامات لازم جهت در اختیار قراردادن  امکانات و تجهیزات لازم به ورزشکاران بهزیستی کرمان صورت گیرد .
در ادامه سردار فتاحی مدیر کل انتظامی امنیتی استانداری و رئیس هیات کاراته استان کرمان  ضمن تجلیل از ورزشکاران معلول گفت : شما ورزشکاران افتخار آفرینان ایران به شمار می روید که توانسته اید در عرصه های مختلف پرچم ایران را به اهتزاز در آورید .
وی خطاب به ورزشکاران گفت :شما  معلولین ورزشکار نماینده ایران در عرصه های بین المللی می باشید که باید تمام توان و تلاش خود را برای شناساندن تواناییهایتان  در عرصه های مختلف ورزشی ،علمی و …. بکار گیرید.
فولادی مدیر کل تربیت بدنی استان کرمان هم با بیان این نکته که مقامهای کسب شده توسط ورزشکاران معلول در عرصهای ملی و بین المللی باعث ارتقا جایگاه ورزش استان شده است، افزود : سازمان تربیت بدنی برای فراهم آوردن شرایط و امکانات ورزشکاران از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد .
و ی در ادامه به فعالیتها و اقدامات دولتهای نهم  و دهم در خصوص ورزش اشاره کرد و افزود : دولتهای خدمتگزار نهم و دهم اقدامات ارزشمندی برای ورزش کشور و تهیه امکانات و فضاهای لازم ورزشی انجام داده که به اندازه 50 سال گذشته ورزش می باشد .
دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان نیز در این همایش به تشریح اقدامات و فعالیتهای بهزیستی برای ارتقا جایگاه ورزش و فراهم نمودن شرایط و امکانات ورزشی ویژه مددجویان اشاره کرد و گفت : اگر چه برای رسیدن به نقطه کمال و تهیه امکانات ورزشی هنوز فاصله داریم اما تمام توان و تلاش خود را بکار بسته ایم تا بتوانیم تجهیزات بیشتری در اختیار ورزشکاران قرار گیرد.
وی در ادامه به مقامها و مدال های کسب شده توسط  ورزشکاران معلول اشاره کرد و گفت : افتخار آفرینی این ورزشکاران ثابت کرده تا همواره یادمان باشد که معلولیت محدودیت نیست و می توان با همت  پله های رفیع موفقیت را کسب کرد .
مدیر کل بهزیستی استان کرمان خطاب به مسئولین ورزشی کشور و استان اظهار داشت: ورزشکاران تحت حمایت بهزیستی کرمان هم اکنون وارد بعد حرفه ای ورزش شده اند که متولیان امر ورزش باید شرایط و امکانات لازم را برای ورود آنها به عرصه های دیگر فراهم نمود .
دکتر عباسی افزود :  در خصوص اختصاص یک درصد از اعتبارات دستگاهها ی اجرایی به ورزش، خواستار آن هستیم  تا سهم 30 درصدی از یک درصد مصوب  که باید در اختیار  سازمان تربیت بدنی قرار گیرد ،با توجه به گستره وسیع ورزش در بهزیستی به بهزیستی اختصاص یابد .
گفتنی است در ادامه این همایش با اهدا لوح سپاس و هدایایی  از 175ورزشکار مدال آور جهانی و ملی تجلیل شد .
همچنین از سوی فدراسیون جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران نیز با اهدا لوح سپاس از مهندس شیران مدیر کل نظارتهای فنی و تربیت بدنی سازمان بهزیستی کشور ،دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان ،فولادی ماهانی مدیر کل تربیت بدنی استان کرمان و جمعی دیگر از مسئولین استانی و روسای هیأت های ورزشی به پاس تلاشهای ارزشمندشان در خصوص ورزش تجلیل شد.
شایان ذکر است پیمان نصیری پرافتخارترین مددجوی ورزشکار تاریخ بهزیستی کشور و دارای 19 مدال طلای جهانی ،زهرا نعمتی رکوردار تیر اندازی با کمان جهان ،ناصر کرمی اولین ورزشکار طلایی استان در میادین جهانی و عصمت کردستانی تنها ورزشکار زن جانباز ایران حاضر در مسابقات آسیای گوانگژو از جمله ورزشکاران تحت حمایت بهزیستی بودند که در این مراسم تجلیل شدند .