از ابتدای سالجاری تا پایان دی ماه 53 نفر از بیماران نیازمند ( مددجوی تحت حمایت و غیر مددجو ) جهت طی مراحل درمان به موسسه خیریه بین المللی زنجیره امید در تهران معرفی شده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، فریبا لشکری معاون جلب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان با بیان مطلب فوق گفت : این افراد که بین 6 ماه تا 18 سال سن داشته اند ، دارای بیماریهای قلبی ، ارتوپدی و ترمیمی هستند که علاوه بر معرفی به موسسه مذکور با پرداخت هزینه های سفر و اسکان در تهران ، از سوی بهزیستی کرمان برای طی مراحل درمان از جمله اعمال جراحی مورد نیاز اعزام شده اند. معاون مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود افزود : در سه ماهه سوم سالجاری نیز از طریق رایزنی های متعدد با پزشکان خیر ، بیمارستانها و مراکز درمانی فعال در شهر کرمان و جلب همکاری ایشان 91 نفر از مددجویان بیمار برای طی مراحل درمانی خود ، به بیمارستانها و مراکز درمانی و پزشکان خیر مشتاق همکاری با بهزیستی معرفی شده اند.
لشکری گفت : با پیگیری صورت گرفته از سوی واحد مددکاری این معاونت مشخص شد که تمامی این افراد خدمات درمانی مورد نیاز را بصورت کاملاً رایگان و یا با بهره مندی از حداکثر تخفیف دریافت کرده اند . وی خاطر نشان کرد : براساس برآورد صورت گرفته ارزش ریالی خدمات درمانی ارائه شده به این افراد بالغ بر 250641700 ریال بوده است .
معاون بهزیستی استان کرمان گفت : عمده خدمات درمانی ارائه شده به این افرد خدمات آزمایشگاهی ، انواع جراحیهای ارتوپدی ، فک و صورت ، دندانپزشکی ، چشم پزشکی و… بوده است.
لشکری خاطر نشان کرد: این اقدامات جدای از ویزیت در منزل مددجویان توسط پزشکان بهزیستی و تیم های سیار خدمات رسان به معلولین و همچنین هزینه های درمان پرداختی به مددجویان تحت پوشش بوده است.
فریبا لشکری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نتایج اجرای طرح شکرانه سلامت از زمان اجرا تاکنون گفت : از زمان ابلاغ رسمی این طرح از سوی سازمان بهزیستی کشور ، با همکاری بسیار خوب استانداری کرمان موضوع به تمامی فرمانداریها ، ادارات ، سازمانها ، شهرداریها و… در سطح استان اعلام شد و فرمهای مربوطه در اختیارآنان قرار گرفت که براساس اطلاعاتی که تا به امروز از سطح دستگاههای اجرایی به بهزیستی رسیده 782 نفر از کارمندان دولت در استان  کرمان دراین طرح شرکت کرده اند که ماهیانه 4 رقم آخر فیش حقوقی آنان کسر و به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان کرمان واریز می شود.