مدیر کل بهزیستی استان کرمان در سفر 4 روزه خود به جنوب استان کرمان، 59 واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت بهزیستی را افتتاح کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ؛ دکتر رضا عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان در مراسم بهره برداری از این 59 واحد مسکونی و تحویل کلید آنان به مددجویان که در شهرستانهای جیرفت ،عنبرآباد ،کهنوج و فاریاب ،منوجان ،رودبار جنوب و با حضور فرمانداران و مسئولان محلی صورت گرفت، گفت: در سفر مقام معظم رهبری به استان کرمان احداث 500 واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت بهزیستی استان کرمان مصوب شد که از این تعداد 176 واحد مربوط به مددجویان بهزیستی در شهرستانهای جنوبی استان کرمان اختصاص یافت .

وی افزود: طی سالهای گذشته 47 واحد از این منازل تحویل مددجویا بهزیستی در جنوب استان شده بود که عدم تأمین زمین ملکی از سوی مددجو به بهزیستی برای ساخت، باعث شده بود تا روند کاری اندکی کند شود .
مدیر کل بهزیستی استان کرمان افزود: با پیگیریهای صورت گرفته دریک سال اخیر روند اجرای کامل پروژه شتاب گرفت و امروز 59 واحد از واحدهای ساختمانی آماده و تجهیز شد که کلید آنها تحویل مددجویان گردید .
دکتر عباسی درخصوص زمان تحویل واحد های باقیمانده نیز گفت: 70 واحد دیگر از واحدهای باقیمانده با توجه به پیشرفت 95 درصدی کار ،در دهه مبارک فجر امسال تحویل مددجویان می شود.
مدیر کل بهزیستی گفت: زیر بنای هر واحد مسکونی 60 متر مربع می باشد که برای احداث هر واحد 140 تا 150 میلیون ریال هزینه شده است .
دکتر عباسی خاطر نشان کرد: به ازای هر واحد مسکونی نیز لوازم ضروری منزل ،مانند یخچال ،تلویزیون ،اجاق گاز،فرش ،کولر و ظروف تحویل شده است .
بر پایه این خبر مدیر کل بهزیستی استان کرمان در این سفر علاوه بر افتتاح منازل مسکونی مددجویان ،با فرمانداران 7 شهرستان جیرفت ،عنبرآباد ،کهنوج ،فاریاب ،منوجان ،قلعه گنج و رودبار جنوب دیدار نمود و ضمن بررسی روند خدمات رسانی ادارات بهزیستی شهرستانها به مردم و مددجویان منطقه ،در خصوص کمک به رفع موانع و مشکلات پیش روی به تبادل نظر پرداختند .
بازدید از پروژه های عمرانی منازل مسکونی در حال ساخت مددجویان و ساختمانهای در حال احداث مجتمع خدماتی بهزیستی در شهرستانهای رودبار و قلعه گنج ،حضور در ستاد ادارات بهزیستی این شهرستانهای جنوبی ،دیدار با پرسنل و انجام ملاقاتهای حضوری با مددجویان در محل این ادارات از دیگر برنامه های این سفر چهار روزه بود .