62 پایگاه دائمی سنجش بینایی با هدف پیشگیری از تنبلی چشم در سطح استان کرمان فعال می باشند .
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، معاون پیشگیری و امور فرهنگی اداره کل بهزیستی استان کرمان با بیان مطلب فوق گفت : اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم از سال 1374 به منظور پیشگیری از معلولیتهای بینایی و با هدف شناسایی کودکانی که دچار تنلی چشم می باشند ، اجرا می شود .

دکتر نسرین دخت سدیر با بیان اینکه این برنامه سالانه در آبانماه و برای کودکان 3تا 6 سال اجرا می شود، افزود: در زمان اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) کودکان 3تا 6 ،سال  در مهد های کودک ، پیش دبستانیها و خانه های بهداشت سراسر استان که به عنوان پایگاههای غیر دایمی معرفی می شوند، مورد معاینه قرار می گیرند .
وی خاطر نشان کرد : علاوه بر پایگاههای غیر دائمی فعال در زمان اجرای طرح ،62 پایگاه دائمی دیگر در طول سال آماده پذیرش کودکان برای معاینه چشم می باشند.
دکتر سدیر با بیان اینکه این پایگاهها در سطح استان با توجه به جمعیت ساکن در آن شهرستان و جامعه هدف توزیع شده اند، گفت : در پایگاهها دایمی خانواده ها می توانند در هر زمان از سال برای معاینه چشم فرزندان خود مراجعه کنند.
معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمان یادآور شد : در سال 90 با اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم از مجموع کل  142368 کودک واجد الشرایط (3تا 6 سال ) استان، تعداد 83990 کودک در 2374 پایگاه سنجش بینایی توسط 2681 کارشناس مورد معاینه چشم قرار گرفته اند. .