اولین جشنواره کشوری نهادینه کردن مفاهیم دینی کودکان روزهای نهم و دهم اردیبهشت ماه با حضور شخصیتهای کشوری و استانی ، صاحب نظران و اندیشمندان ، دست اندرکاران امر آموزش کودکان و عموم علاقه مندان در تالارخانه شهرکرمان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر رضا عباسی مدیرکل بهزیستی استان با اعلام خبر فوق گفت : این جشنواره با هدف نهادینه کردن مفاهیم دینی در سنین کودکی ، ارائه روشهای جدید تربیتی و تدوین محتوای یک سان آموزش مسائل دینی در کودکان حاضر در مهدهای کودک طراحی و اجرایی شده است .

وی گفت : از قریب یک سال پیش با انتشار فراخوان جشنواره در سطح کشور و اعلام محورهای شش گانه جشنواره از متخصصین و صاحب نظران درخواست شد تا آثار خود را برای ارائه در جشنواره به دبیرخانه ارسال نمایند.
دکتر عباسی درخصوص محورهای جشنواره گفت : انیمیشن ، مقاله ، داستان ، شعر ، طرح و نرم افزار محورهای شش گانه جشنواره بوده اند.
وی افزود: درمهلت مقرر تعداد 724 اثر با موضوعات مرتبط با محورهای اعلام شده به دبیرخانه واصل شد که پس از داوری آثار برگزیده انتخاب که در روز پایانی جشنواره اعلام و تجلیل خواهند شد.
دکتر عباسی در ادامه اجرای کارگاه آموزشی و تخصصی و برپایی نمایشگاه انیمیشن با حضور یکی از استادان برجسته انیمیشن وکارگاه تخصصی شعر توسط خانم افسانه شعبان نژاد  در محل موزه صنعتی شهر کرمان، برگزاری سخنرانی تخصصی استادان برجسته مرتبط ، همچون حجت السلام دهنوی و خانم دکتر احتسابی و… برپایی نمایشگاه جشنواره ، ارائه طرحهای آموزشی مرتبط با مفاهیم دینی ویژه کودکان برای نخستین مرتبه در کشور و… را از دیگر برنامه های دو روز برپایی جشنواره در کرمان اعلام کرد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور ، استانداری کرمان ، سازمان تبلیغات اسلامی استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان بعنوان همکار در برپایی این جشنواره با اداره کل بهزیستی استان کرمان همکاری کرده اند گفت : به امید خدا دست یابی به محتوای یک سان آموزشی مفاهیم دینی ویژه کودکان حاضر در مهدهای کودک و ارائه آن در سطح کشور جهت اجرا خروجی این جشنواره خواهد بود.