نشست تخصصی بررسی نقش شعر در نهادینه کردن تربیت دینی کودکان با حضور افسانه شعبان نژاد، شاعر و نویسنده صاحبنظر کرمانی در اولین جشنواره کشوری تربیت دینی در کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، در این نشست که با حضور شاعران و علاقمندان به شعر کودک و جمعی از مربیان مهدهای کودک در محل برگزاری این جشنواره برگزار شد، شعبان نژاد به بیان ویژگیهای شعر کودک پرداخت و گفت: شعر کودکان باید بتواند با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده و با جذب کودک به ابزاری برای آموزش تبدیل شود. وی سنین کودکی را بهترین زمان برای یادگیری انسان دانست و اظهار داشت: در این سنین، والدین می توانند با بهره گیری از روشهای هدفمند به تربیت دینی فرزندان خود بپردازند.
شعبان نژاد افزود: شعر قوی ترین و کارآمدترین ابزار ارتباطی با کودکان است که می توان از این طریق آموزه های دینی را به کودکان آموزش داد و با تداعی مفاهیم، این آموخته ها را در ذهن فرزندان ماندگار کرد.
وی ادامه داد: شاعران کودک باید همواره توجه داشته باشند که مخاطب آنها آماده پذیرش هر نوع آموزه ای است به همین دلیل برای ارتباط با آنها و تاثیر گذاری لازم به این ظرافتها و حساسیتها دقت کافی داشته باشند.
لازم به ذکر است، در ادامه این نشست، شعبان نژاد یکی از اشعار دینی کودکانه خود را قرائت کرد. یکی دیگر از شاعران کودک کرمانی نیز در این نشست به شعرخوانی پرداخت.